Michał Dudziński

Adwokat, Associate

Michał Dudziński

Specjalizuje się w postępowaniu cywilnym i upadłościowym, ze szczególnym uwzględnieniem postępowań upadłościowych sektora instytucji finansowych, a ponadto w prawie karnym gospodarczym.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu sprawa sądowych, w tym sporów z zakresu prawa zobowiązań, prawa rzeczowego oraz szeroko pojętego prawa gospodarczego. Doradza podmiotom gospodarczym podczas prowadzonych rozmów i negocjacji oraz postępowaniach mediacyjnych zarówno na etapie przedsądowym, jak i w toku postępowań sądowych. Przeprowadził liczne analizy i audyty podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw do ogłoszenia upadłości.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (nr wpisu: WAW/Adw/6437).

Autor artykułów na łamach Rzeczpospolitej m.in. „Łatwiej ogłosić upadłość, ale trudniej odzyskać oddłużenie” oraz Gazety Prawnej m.in. „Jak pozbyć się długów dzięki upadłości konsumenckiej”. Współautor przewodnika „Zmiany w restrukturyzacji przedsiębiorstw” (rozdział: „Przebieg postępowania o zatwierdzenie układu”) wydanego przez Rzeczpospolitą i Parkiet w 2021 r.