Wywiad z Katarzyną Racką i Łukaszem Wrońskim w Gazecie Prawnej "Od 3 grudnia koniec z geoblokowaniem. Jakie zmiany czekają konsumentów i sprzedawców?"

Sprzedawcy on-line nadal będą mogli mieć różne wersje swoich stron internetowych, np. językowych lub dla poszczególnych krajów, czy regionów UE, z ofertą handlową, w tym cenami różnymi dla różnych państw UE lub określonych grup klientów. Warunkiem jednak jest to, aby wszyscy klienci z UE mieli równy dostęp do każdej wersji sklepu i możliwość dokonania zakupu na warunkach handlowych tam oferowanych - mówi w wywiadzie dla Gazety Prawnej Katarzyna Racka, radca prawny w kancelarii BWHS Bartkowiak Wojciechowski Hałupczak Springer.

Od 3 grudnia 2018 r. zaczną obowiązywać przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Radu UE 2018/302 zakazujące blokowania geograficznego przez sklepy internetowe. Co to oznacza dla sprzedających i robiących zakupy on-line?

Wywiad z Katarzyną Racką i Łukaszem Wrońskim jest dostępny na portalu DGP: www.serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/1261939,zakaz-geoblokowania-do-3-grudnia-co-sie-zmieni.html

Opracowanie: Maciej Suchorabski (DGP).